Vloženo:18.01.2018

S hlubokým zármutkem oznamujeme, že v sobotu 13.1.2018 zemřela Táňa Klaclová. Více zde.

Vloženo:18.01.2018

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

EFOMP v současné době intenzivně hledá nové členy do následujících komisí:

- Publication and Communications Committee,
- Professional Committee,
- Scientific Committee.

Tyto komise se zabývají různými úkoly v rámci EFOMP (viz https://www.efomp.org/index.php?r=structure). V případě Vašeho zájmu o aktivní zapojení do činností některé z komisí, kontaktujte prosím kohookoli z výboru ČSFM.

Děkujeme,

členové výboru ČSFM

Vloženo:04.01.2018

Upozorňujeme všechny členy na blížící se konec možnosti podávat žádost o podporu účasti na světovém kongresu IUPESM 2018 v Praze - poslední možný termín je 21.1.2018.
Více k pravidlům podpory v sekci Akce.

Vloženo:01.12.2017

Vyšlo dlouho očekávané doporučení IAEA pro dozimetrii malých polí:  "Dosimetry of Small Static Fields Used in External Beam Radiotherapy: An International Code of Practice for Reference and Relative Dose Determination Prepared Jointly by the IAEA and AAPM", TRS 483.
Dá se stáhnout zde: http://www-pub.iaea.org/books/IAEABooks/Series/80/Technical-Reports-Series

A v loňském roce vyšlo doporučení IAEA Human Health Series No. 31: "Accuracy Requirements and Uncertainties in Radiotherapy", které lze stáhnout na adrese:
http://www-pub.iaea.org/books/IAEABooks/10668/Accuracy-Requirements-and-Uncertainties-in-Radiotherapy

Vloženo:03.10.2017

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

jistě je Vám již známo, že v rámci novelizace zákona č. 96/2004 Sb. došlo ke zrušení registru zdravotnickcýh pracovníků způsobilých k výkonu povolání bez odborného dohledu. Tím pádem došlo i ke zrušení povinnosti získávat kreditní body za celoživotní vzdělávání. ČSFM zatím neví, jaká bude v budoucnu situace, a zda se určitým způsobem alespoň pro radiologické fyziky k nějaké formě sledování celoživotního vzdělávání s pomocí kreditního systému nevrátíme (neboť pouze ten je v souladu se systémy celoživotního vzdělávání v rámci Evropy). Prozatím proto považujeme za rozumné i nadále si uschovávat certifikáty o absolvovaném celoživotním vzdělávání. Zároveň apelujeme na organizátory vzdělávacích akcí, aby o přidělení kreditů (byť bez vazby na zákon č. 96/2004 Sb.) i nadále žádali v nezměněné podobě. Případné znovuzavedení registru založeného na kreditech potom bude pro radiologické fyziky výrazně jednodušší.

Za výbor ČSFM, z.s.

J. Ptáček

Hledat | Přihlásit English version